Yuxarıdakı göz ikonkasına
aktiv/deaktiv edə bilərsiniz.
“Absheron Olive Garden” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti (MMC) Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Zirə qəsəbəsində yerləşir. Müəssisə özündə 700 hektarlıq ərazidə yerləşən və müasir üsulla becərilən zeytun bağları ilə yanaşı həm də ölkəmizdə, habelə bütövlükdə regionda ən böyük və müasir zeytun yağı və süfrəlik zeytun məhsullarının emalı zavodunu birləşdirir.
Müəssisənin təməli “Azərbaycan Respublikası regionlarının 2014-2018-ci illərdə sosial iqtisadi inkişafı Dövlət Proqramı”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanının icrası çərçivəsində 2017-ci ildə qoyulmuş, 4 noyabr 2022-ci il tarixində isə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin iştirakı ilə açılışı həyata keçirilmişdir. Açılış zamanı Prezident görülmüş işlərə yüksək qiymət vermiş və bununla əlaqədar aşağıdakı fikirləri bildirmişdir:
“ Boş torpaqlarda belə gözəl Kompleks yaratmışıq. Burada tarix boyu heç nə bitmirdi, heç nə əkilmirdi. Amma biz hər yerdə xariqələr yaradırıq”
Sonra dövlət başçısı tərəfindən sahədə zeytun ağacı əkilmişdir.